NİCKİNİZ VARSA ŞİFRE :

Mamak, Ankara'nın metropol ilçelerindendir ve nüfus itibariyle en büyüklerinden birisidir. Bulundurduğu askeri birlik ve hapishanesi ile adı özdeşleşmiştir.

İlçe nüfusu: (2011) 558.223
Şehir nüfusu: 558.223
Yüzölçümü: 308 km²
Coğrafi Bölge: İç Anadolu
İl: Ankara
Posta kodu: 06470
Alan kodu: 0312
Plaka: 06

Merkez bucağa bağlı 7 köyü vardır. Yüzölçümü 161 km2 olup, nüfus yoğunluğu 2549’dur. İlçe toprakları orta yükseklikte dalgalı düzlüklerden meydana gelir. İlçe topraklarını İnce su deresi, Karanlık, Hatip ve Bayındır çayı sular. Bayındır çayı üzerinde Ankara’nın su ihtiyacını karşılamak için kurulan barajın bir bölümü ilçe sınırları içinde kalır. MKE Gaz Maske Fabrikası ile süt ürünleri fabrikası başlıca sanayi kuruluşlarıdır. Yoğun göçe maruz kalan ilçe büyük bir hızla gelişerek il merkezi ile birleşti. 1983’te Çankaya ilçesinden ayrılarak ilçe merkezi oldu. 1984’te yapılan düzenleme ile Ankara Büyük Şehir Belediyesine bağlı bir ilçe belediyesi haline geldi.

Mahalleleri

Abidinpaşa, Akdere (semt), Akşemsettin, Altıağaç, Anayurt, Araplar, Aşıkveysel, Bahçeleriçi, Bahçelerüstü, Balkiraz, Başak, Boğaziçi, Bostancık, Büyükkayaş, Cengizhan, Çağlayan, Çiğiltepe, Demirlibahçe, Derbent, Dostlar, Duralialiç, Dutluk, Ege, Ekin, Fahri Korutürk, Gn Zeki Doğan, Gülseren, Gülveren, Harman, Hürel, Hüseyingazi, Karaağaç, Kartaltepe, Kazımorbay, Kıbrıs, Köstence, Kutlu, Küçükkayaş, Mehtap, Misket, Mutlu, Peyami Sefa, PTT Evleri, Saimekadın, Ş. Cengiz Topel, Şafaktepe, Şahapgürler, Şahintepe, Şirintepe, Tepecik, Tuzluçayır, Türközü, Üreğil, Yatıkmusluk, Yenibayındır, Yeşilbayır, Yukarı İmrahor.Kuruçay Köyü,Kusunlar Mahallesi'ne bağlıdır.

Sonradan Mahalle olan yerler

Bayındır, Gökçeyurt, Kızılcaköy, Kusunlar, Ortaköy, Lalahan, Kutludüğün.....


Bay Bayan Kız Erkek Arkadaşlık Siteleri Üyesiz Bedava Ankara Chat Ankara Sohbet Odaları Mynet Sitesi iyi üyesiz arkadaş chat çet muhabbet eğlence ne ararsan var sohbet evli sohbet dul arkadaş bekar chat burada.

Domain
ankara sohbet ankara chat chat sohbet arkadaş