En berbat takımız

En berbat takımız

Bu yatıştırmaya gösterdi ki Avro 2016’nın en berbat kulübü biziz…
Acı şayet hakikat bu…
Zaten alana defolu çıktık… Allah aşkına birisi bana söylesin… Beyaz-turkuaz karmaşık bir takım forması… Kara şort ve kırmızı konç… Türk Ulusal Kulübü’nın forması bu mu?..
4-5-1 oynayarak kalemize otobüs çekmeyi varsaydık… Şayet anında hemen bir otomobil gol yedik. İspanyollar’ın yaşamı, kilitli korumaları aşmakla geçmiş… Bizi mi geçemeyeceklerdi?.. Bir Sürü da huzurlu geçtiler…
Stoperlerimizden bir tanesi ortada saha, bir tanesi sol bek… Koskoca Ülkemiz’de stoper bulamıyoruz. Bu çocuklarla da bir yere civarı… Hırvat mücadeleninde iyiydiler; geçen gün ise patladılar.
Başlangıçta Ramos’un topla çıkışlarının ehemmiyetini bilerek, önlerinde hat oluşturduk, engellemeye çalıştık. Şayet İspanyollar’da futbolun elli rengi var… Oyun içerisinde bir bir sürü kez sistem değiştirebiliyorlar. İlk 5 dk baktılar, ardından çözdüler. Biz de anında çözüldük…

İlk mücadelede 1-2 futbolcu iyiydi. Şayet bu mücadelede bir adet dahi yok. Tahmin Ediyoruz, bulamıyoruz. Esasen bizim takımın İspanyollar’la baş etmesi fizik şartlarına ters. Her futbolcunun, anında hemen takımındaki her oyuncunun beşer kilo fazlası var. Hepsinin yanları susamlı simit olmuş. Ne uğraş edebiliyorlar ne de koşabiliyorlar. Esasen heyecan da hiç yok.
Yıllardır bu tip organizasyonları ve Ulusal Takımımız’ı takip ederiz. Şayet ben bu civarı berbat bir Ulusal Takım kampı görmedim ve duymadım. Keyifsizlik, rahatsızlık tavan yapmış. Yatıştırmaya oynanmadan prim konuşuluyor. Bununla Birlikte da herkesin derdi var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir