HINCAL ULUÇ’TAN EN KISA BÜYÜK YORUMU “BİİİİİİİİİP”

HINCAL ULUÇ’TAN EN KISA BÜYÜK YORUMU “BİİİİİİİİİP”

?Fenerbahçe Teknik Patronu Aykut Büyük’ın teknik adamlık yeteneklerinin en bir sürü eleştirildiği bir dönemde konuyu geçtiğimiz hafta bir takım basın mensubu arkadaşlara sormuştuk. Gürcan Bilgiç ve Altan Tanrıkulu, Büyük’ın halen Mourinho yeteneklerinde meydana geldiğini düşünürken, Serdar Ali Çeliker kendisine inanmadığını belirtmişti. O zaman, ben de Hıncal Uluç’u aradım.
Aynı suali ona da sordum. Telefonu açtı ama konserde meydana geldiğini ifade etti. Ben konserin az aralarında suali sordum. Kendine özgü gülümsemesinin sonrasında “Biiiiip, biiiip” diye konuştu. Ve telefonu kapandı. Ardından tekrar denedim, telefon kapalı çıktı.
Acaba bu bir cevap mıydı, yoksa şaka mıydı derken elbette ki yazmadım. ‘Biiiip’ diye cevap mı olur? Olabilir da bu sözün yazılmasını arzu eder mi? Arada dinamit olmak da vardı. Bir de Hıncal ağabeyle uğraşmak elbette ki. Haliyle yazmadım.

Ertesi zaman öbür basın mensubu arkadaşların görüşleri sayfada koltuk aldı. Öğlen saatlerinde Hıncal ağabey telefonla aradı. “Halil niçin yazmadın?”İki kem küm ettikten ardından “Ama telefon kesildi. Bunun cevap olup olmadığını anlayamadım”dedim. Arkadan da “Hayır. Bu, Aykut hoca amaçlı bir yanıttı”diye konuştu.
O yüzden o cevabı baştan alıp yine yazıyorum. “Hıncal ağabey sizce Aykut hoca güzel bir hoca mı?”
“Biiiiiiiiiiip, biiiiiiip”
Herhalde bu yanıttan ustanın ne ifade etmek istediğini anladınız sanırım!
Eğer biz basın mensupları hayatımızı toplumsal basına yönelik aynı ritimde devam ettirirsek yanmışız. Ama maalesef bunu yapan arkadaşlar var. Oradaki rüzgara yönelik uçup uçup gidenler şuanki. Ve elbette ki işin iç yüzünü bilmeden bu beyler sebebinden vatandaşlar yanlış bir biçimde kolaylıkla yönlendirilebiliyor. Misal mi? LuaLua’nın cezasının ertelenmesi. Öyle bir kıyamet koptu ki hemen hemen LuaLua, Tahkim Heyeti Başkanı’nın babasının erkek çocuğu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir