Turba avcısı çekik gözler

Turba avcısı çekik gözler

Dünyada her geçtiğimiz gün malt viski meraklıları artıyor. Bu lüks bir alışkanlık. En kocaman alıcıları da Asyalılar. Gerçi ben öyle olacağını seneler öncesinde bir İskoçya seyahatimde öğrenmiştim…
Malt viski altın çağını yaşıyor. Bu hal şu ya da bu coğrafyaya özgü değil. Bütün yeryüzünde her geçtiğimiz gün, malt meraklıları artıyor. Ve bu ahali gittikçe yükselen bir heves ve coşkuyla gözünü İskoçya’ya dikiyor. Kulaklarını yepyeni haberlere kabartmış, beklemedeler, “Daha yabancı neler var?”diye… Biliyor musunuz, bu günlerin geleceği çoktan belliydi. Nereden?
Trendsetter’lardan başka bir deyişle moda önderlerinden… “Modern zamanların”burnu en güzel koku alanlarından.

Japonlar malt viski inşa etmeye başladığından beri “Tamam” dedim ve bizzat kendime mırıldandım: “Bu malt işi patlayacak!”
Çekik gözlü maltlar işaret fişeğiyse, ses ve ışık gösterisi de Bernard Arnault oluyor. “Lüks” denilince akla iştirak eden önce iki ad, Louis Vuitton’ın ve Moët Hennessy’nin patronları… Fransız, bizzat milletinin tutuk karakterinden beklenmeyecek bir çeviklik sergiledi, gözünü adaya çevirip ‘bir viski’ satın aldı. Bu umulmadık atılım bize bu sabah yaşadığımız günlerin haberini veriyordu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir